מהן הנחות לוועדי עובדים?


בהרבה מאוד מקומות עבודה, כעובדים מן השורה, אתם זכאים להנחות לוועדי עובדים. הנחות לוועדי עובדים הן הנחות משמעותיות אותם תקבלו בתחומים רבים ומגוונים, אשר לא פעם יקלו עליכם בהוצאות השוטפות. ועד העובדים הינו הגוף אשר בוחר את התקציב או הסבסוד וכמו כן את המוצרים עליהם תקבלו את ההנחה.

מה זה ועד עובדים?

ועד עובדים הינו ארגון של עובדים בחברה או בארגון. לוועד צורת התנהלות אשר תלויה בהרבה מאוד גורמים: גודלו של הארגון, כמות העובדים בו, אופי העבודה וכדומה. ישנם ארגונים גדולים בהם חלק מהעובדים פעילים בצורה שוטפת בוועד, לפעמים גם על שעות העבודה כתפקיד רשמי. לעומת זאת, ישנם לא מעט ועדי עובדים קטנים, אשר אלו הלוקחים בהם חלק עושים זאת אך ורק בזמנם החופשי. הנחות לוועדי עובדים ושאר פעילויות הוועד ממומנות לרוב על ידי העובדים בארגון, אשר מפרישים בכל חודש סכום קטן ממשכורתם למטרות אלו.

הנחות בחגים

יש שאומרים שבעיקר בתקופות החגים, כדאי לכם להיות עובדים של ארגון או חברה עם ועד חזק. בחנוכה למשל, אם יש לכם ילדים זה אפילו יכול להיות רווחי. וועדי עובדים רבים מעניקים הנחות משמעותיות למופעי הילדים שמתקיימים בחנוכה, ביניהם: פסטיגל, הצגות ילדים, מחזות זמר ועוד. בנוסף לכך, חג החנוכה כולל ימי חופש רבים השופעים באטרקציות לילדים, וועדי עובדים רבים דואגים להנחות בתחום. אז בפעם הבאה שאתם מעוניינים ללכת למופע עם הילדים שלכם, בדקו קודם כל האם יש הנחה מטעם וועד העובדים אליו אתם משתייכים, זה בהחלט יכול לחסוך לכם הרבה כסף.

ועד עובדים בחברה גדולה

בדיקות סטטיסטיות שנערכו בנושא זה, ריכזו את כל המידע בנוגע לוועדי העובדים בארץ. הבדיקות הראו כי ההנחות אשר ניתנות לעובדי החברות הגדולות הן בדרך כלל אטרקטיביות יותר, אם כי זה לא מחייב ולפעמים אפשר להשתייך לוועד עובדים קטן אך מפנק במיוחד!

לסיכום, תמיד שווה לבדוק את ההנחות לוועדי עובדים, לפעמים הנחות אלו יכולות להיות מפתיעות במיוחד ולהוזיל את עלות המוצר שברצונכם לקנות ב- 80%-40% ממחירו המקורי.