מהי תרומה לצרכי מס?


בעלי עסקים, על תרומה לצרכי מס שמעתם?

 

אפשר להגיד הרבה דברים על מדינת ישראל, חלקם דברים טובים חלקם לא כל כך, אבל כאשר מדובר בנושא חשוב כמו עמותות בישראל, יש כמה דברים טובים לומר, ואם אתם בעלי עסק או בעלי חברה, חשוב שתקראו את השורות הבאות, כי תגלו עד מהרה על תופעה חיובית מאוד במדינה הקטנה שלנו המכונה - תרומה לצרכי מס.

 

 

על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה גוף או אדם פרטי שתרם לעמותה מוכרת, ויש לא מעט עמותות בישראל בשנים האחרונות, יכול להזדכות במס על אותה תרומה.

ואם גם אתם מעוניינים ליהנות מיתרון זה חשוב שתוודאו כי העמותה אשר לה תרמתם מחזיקה באישור מיוחד, המכונה "אישור לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה". על פי החוק במדינת ישראל, גוף או אדם שתרם לאחת מכל אותן עמותות בישראל יוכל לקבל 35% מסך כול התרומה כהחזר ממס ההכנסה.

החזר המס מגיע לחשבון הבנק של הגוף שתרם על ידי מס ההכנסה, אך כדי לקבל את החזר המס על הגוף שתרם מוטלת המשימה להגיש דוח ייעודי ומסמכי מקור אודות התרומות.

כך שלמעשה, אם עושים שכלול ומשתמשים בשכל הישר, מבינים כי ניתן להקטין באופן משמעותי את היקף תשלום מס ההכנסה שהחברה תשלם בשנת המס וכל זאת בעזרת מעשה נעלה ופשוט-  תרומה לעמותה.

חשוב לדעת!

חשוב לדעת כי מס הכנסה מכתיב תקרות לסכומי התרומות, ובתוך כך גם את שיעור החזר המס. כך למשל, תרומות גבוהות מאוד, עד 7,500,000, יזכו את התורם ב- 30% החזר ממס ההכנסה ולא ב-35%, וסכום גבוה מזה שציינו הנתרם בשנת מס אחת, יביא לפריסת החזרי מס ההכנסה על פני 3 שנות מס.

בנוסף, תרומה לצרכי מס תחשב לכזו רק כאשר סכום התרומה עולה על 180 ₪, לפני תיקון החוק סכום סף זה עמד על מינימום של 400 ₪.

שימו לב, לא רק תרומות בכסף מביאות לזיכוי במס ההכנסה, גם תרומות שוות ערך לכסף, כגון התנדבות מוכרות כתרומות לצרכי מס.