להרשים את המבקרים עם עיצוב תערוכות


תערוכות יכולות להיות תערוכות המשאירות רושם רב על קהל המבקרים עם תכנון נכון ועיצוב מתאים גם לנושא התערוכה וגם מותאם למקום בו הן מוצגות. רבים המתכננים תערוכות מכל מיני סוגים אינם יודעים עד כמה עיצוב תערוכות משפיע על התוצר הסופי ועד כמה עיצוב תערוכות מקצועי יכול להרים כל תערוכה לרמה או שתיים מעל תערוכה שלא זוכה לעיצוב מקצועי.

 

עיצוב תערוכות כיום מוזיאונם רבים, ומקומת אחרים בהן מוצגות תערוכות שונות גם של יצירות אומנות וגם תערוכות המציגות מוצרים שונים כבר יודעים שעיצוב התערוכה הוא חלק חשוב מאוד בהצלחת התערוכה. הבחירה בנושא התערוכה וביצירות האומנות המוצגות בה אינה קלה ומושקע זמן רב ומחשבה רבה בבחירה הנכונה של האמנים ושל המוצגים, באותה המידה ניתן להשקיע גם את החשיבה בעיצוב התערוכה כך שכל המוצגים הללו יוצגו בצורה המיטבית.

 

עיצוב תערוכות קבע

 

תערוכות קבע הן תערוכות המוצגות לאורך זמן רב ואפילו שנים רבות גם במוזיאונים וגם בגלריות. מאחר ומדובר במוצגים שיישארו לאורך הרבה שנים אפשר וכדאי להשקיע ביצירת התפאורה המתאימה להם. כשפונים לעיצוב תערוכות מקצועי מקבלים את הטוב ביותר שיש כיום כדי להציג את התערוכה בצורה המעניינת והיפה ביותר.

 

כיום ניתן לעשות שימוש במדיות שונות המלוות כל תערוכה, מדובר בשילובים שונים של תאורה מתאימה גם למוצגים וגם למקום בו נמצאת התערוכה, יחד עם שילובים שונים של מולטימדיות שונות כמו וידיאו ועוד. עיצוב תצוגות ותערוכות מקצועי מתאים את החלל לנושא התערוכה על ידי העסקה של טובי הפסלים, היודעים ליצור תפאורה מתאימה, יפה, הולמת ובטוחה מסביב לתערוכה.

 

עיצוב תערוכות זמניות

 

גם תערוכות זמניות יכולות להיות תערוכות המשאירות רושם רב לאורך זמן כאשר יש להן שותפים פעילים הכוללים את טובי המעצבים, אתת טובי הפסלים, ומומחים לתפאורה. שימוש בחומרים שונים הנותן אפקטים שונים, כמו בנייה של מודולים מיוחדים, הוספה של פסלים פיגורטיביים, ושילובים עבודות נלוות כמו אלקטרוניקה, מכניקה, מולטימדיה ותאורה מתאימה הן כיום חובה בכל בניית תערוכה.

 

עיצוב תערוכות מקצועי הוא כיום חובה וחלק הכרחי בבנייה של כל תערוכה בכל נושא.