פילטיס מזרון


פילטיס מזרון

פילטיס מזרון

הפילטיס החל את דרכו בתחילת המאה והומצא על ידי ג'וזף פילאטיס ומאז הפכה פעילות זו למבוקשת על ידי רבים. אחת השאלות הנשאלות היא, האם כדאי לבצע את הפילטיס באמצעות מכשירים שונים ומגוונים או שמא פעילות זו נועדה לביצוע על גבי מזרון. פילטיס מזרון מאפשר למתאמן לבנות תוכנית אימונים המבוססת על התנגדות הגוף, באמצעות כוח המשיכה. מרבית מהתרגילים בפילטיס נועדו לחיזוק שרירי הבטן באמצעות תנועות שונות בחלקי הגוף, תוך קיבוע של חלקו האחר.

את האימונים ניתן לבצע בקבוצות קטנות באמצעות מדריך מקצועי, אך הקבוצות יכולות להיות גדולות יותר וזאת בהתאם לרצונכם והנוחיות שלכם. על פי רוב עדיף להצטרף לקבוצות קטנות יותר, משום שכך למדריך יש יכולת להתייחס לכל אחד מכם באופן יותר אישי.

טכניקות אימון בפילאטיס

את הפילטיס ניתן לבצע באמצעות מכשירים שונים ומגוונים גם על גבי מזרון לרבות חישוק, כדור ועוד, על מנת לחזק את שרירי הבטן כראוי. דוגמא: שכבו על הבטן כשכפות הרגליים מונחות על גבי המזרן ואילו הידיין יונחו על העורף והרימו את השכמות לגובה של 45 מעלות כלפי מעלה. המבט בתרגיל הספציפי הזה יופנה לכיוון הברכיים ואל לכם להסיט אותו למקומות אחרים, משום שזה עלול לפגוע בתרגיל אותו אתם מבצעים. לאחר שהגעתם לנקודה המצוינת מעלה, הוציאו את מלוא האוויר מראותיכם והחזירות את השכמות למצב שכיבה על גבי המזרן (ללא הראש) וחזרו על התרגיל מספר פעמים. שימו לב כי אם אתם מתקדמים ומתורגלים בתרגיל זה, אתם יכולים להוסיף התנגדות על ידי משקולות.


תרגיל נוסף אותו אתם יכולים לבצע על גבי המזרון הוא לשם הגמשת הגב- שכבו על המזרון כשפניכם אל מול התקרה, הרימו את חלקו התחתון של הגוף מעלה כך שהמרפקים מונחים על גבי המזרן וישבנכם הורם גם הוא מעלה (עמידת נר), הישארו מספר שניות בתנוחה זו ובזהירות קפלו את הברכיים וחזרו למצב שכיבה מאוזנת ומלאה על גבי המזרון.

שני התרגילים שציינו מעלה, הם תרגילי הבסיס בפילאטיס ויש לחזור עליהם בין 5 ל- 8 פעמים בכל פעם.