פעילויות odt: מה זה בכלל? ולמה זה חשוב?


אם אתם מעוניינים להפיק יום גיבוש, יום כיף או כל פעילות אחרת, כדאי מאד שתכירו את המונח של פעילויות odt (Outdoor Training). כפי שניתן להסיק משמם, אלו הם "אימונים" הנערכים בחיק הטבע, ומאפשרים לתרגל למעשה לא מעט דברים. הפעילויות האלה מבוססות על משימות שיש לעבור - משימות בעלות פן אתגרי, ברמות אתגר שונות – המצריכות שיתוף פעולה ועבודה קבוצתית על מנת להתמודד איתן. זו הסיבה שהופכת את ה-odt לאחד הסוגים הנפוצים ביותר של ימי גיבוש וכיף לעסקים, ארגונים, מוסדות וכן הלאה.

אז למה להתאמן בטבע?

פעילויות ה-odt מגלמות בתוכן רשימה מרשימה מאד של יתרונות. ראשית, ואולי מעל הכול, הן מהנות ומאתגרות מאד. עובדה זו מביאה לכך שכל אדם המשתתף בפעילות יפיק ממנה את המקסימום וייהנה מכל דקה ודקה בה. פעילויות odt עשויות להתבצע בצורה יחידנית, אך גם בצורה זוגית או קבוצתית. בדרך זו אפשר להשתמש בפעילות במטרה לתרגל היבטים שחשובים בכל קבוצה, בלי כל קשר למטרה המוצהרת שלה: שיתוף פעולה הדדי, חלוקת סמכויות, חשיבה מחוץ לקופסה, פתרון בעיה תוך פרק זמן מוקצב וכן הלאה. סביר מאד להניח שאותם אלמנטים ילוו את המשתתפים גם לאחר מכן, עם החזרה לשגרה.

מגוון רחב של אפשרויות

את ההגדרה הכללית מאד של פעילויות odt אפשר לחלק להרבה מאד משתנים. אלו הן חדשות מעולות, שמבטיחות שכל קבוצה תוכל לבחור בפעילות המושלמת עבורה, פועל יוצא של מספר חברי הקבוצה, המאפיינים שלהם או אפילו ההיבטים ביחסים ביניהם שמעוניינים לתרגל. ממש על קצה המזלג, חלק מהסוגים הנפוצים של פעילויות העונות להגדרת ה-odt הן: • קירות טיפוס • אומגה • גלישת צוקים • פעילות רכיבה • סדנאות בטבע כפי שניתן להסיק מהסקירה של הפעילויות, ברור שכמעט בכל המקרים יש צורך להכניס לתמונה חברות מקצועיות הפועלות בשדה המשחק. אלה יוכלו לספק את התשתית הנדרשת לפעילויות ה"אימון" ולהבטיח שהכול ייעשה על פי הספר. היות ולחלק מהפעילויות יש פוטנציאל סיכון, חשוב מאד לבחור בחברה שסמוכים ובטוחים בכל מאת האחוזים כי היא יודעת לעשות את העבודה כמו שצריך.