דגשים חשובים בגיוס מנהל חשבונות


דגשים חשובים בגיוס מנהל חשבונות

לאור התנודות הכלכליות המורכבות ששוב פוקדות את כל העולם, גם בישראל נערכים להתמודדות עם אפשרות לגל מיתון נוסף. אין זה מפתיע שהמשבר הכלכלי נמשך מספר שנים – גם לאחר התמוטטות הבורסה בארה"ב בשנת 1929 לקח לכל העולם כמה עשרות שנים להתאושש מכך.
ניתן ללמוד על הצפוי לנו מהמשברים בשנים 2002 והמשבר בשנת 2008 .אחד התחומים בהם ניכרת ההכנה הוא שיפור וייעול תהליכי מיון וגיוס של עובדים איכותיים, כדוגמת מנהל חשבונות עצמאי בארגון קטן או מנהל כספים בארגון גדול.

מדוע יש צורך בסינון קפדני יותר

דווקא לאור הצורך בניהול תקציבי איכותני יותר בארגון, גברה המודעות לחשיבות של העסקת מנהל חשבונות איכותי, בעל ניסיון רב וידע מקצועי המשתלבים גם עם תכונות האופי המתאימות לתפקיד. כיום יותר מתמיד מבינים שציונים טובים בלימודים אינם המדד הקריטי היחידי לסינון מועמדים מתאימים וכי תהליך הגיוס צריך להיות מעמיק. אחת הדרכים של ארגונים רבים, גדולים כקטנים, היא פנייה לחברות המתמחות בהשמת בכירים ובעלי תפקידים בתחום הכספים, בכדי להבטיח באופן המקסימלי גיוס של מנהל חשבונות מתאים לרוח הארגון ולתרבות הארגונית.

נקודות למחשבה

הפנייה לחברות השמה איכותיות מבטיחה הצלחה גבוהה באיתור המועמד המתאים ביותר, ומקלה מאוד על מנהל משאבי האנוש או הבעלים של הארגון בנושא זה. חשוב לקחת בחשבון את מכלול התפקידים והנתונים האישיים המרכיבים את מקצוע מנהל החשבונות בכדי להבין עד כמה חיוני לבחור באדם המתאים ביותר. מנהל חשבונות הוא יד ימינו של מנהל הארגון, ונמצא בעמדה גבוהה גם מבחינת קבלת ההחלטות האסטרטגיות של הארגון. הוא נדרש ללויאליות רבה, יכולת עבודה בתנאים שונים ובתנאי שוק מורכבים וכמובן לדיוק רב. לא כל אדם העוסק בתפקיד בהכרח מתאים לארגון – חברת ההשמה בוחנת את כישוריו של המועמד יחד עם תכונות האופי שלו ומשקללת את מידת התאמתו לתפקיד תוך הבנת הצרכים האמיתיים של הארגון גם בטווח הקרוב וגם לטווח הרחוק.
 לקריאה והרחבה בנושא, מומלץ לקרוא אודות תוכנה הנהלת חשבונות