מכפילי חניה- מה זה?


אנשים רבים בישראל כלל לא יודעים מהם מכפילי חניה ואילו אחרים ששמעו על כך, סבורים כי מדובר במתקני חניה מאוד גדולים ובעייתיים לתפעול באופן עצמאי. יחד עם זאת כדאי לזכור כי כל דבר חדשני, מודרני ופורץ דרך, יכול להיראות מעט מלחיץ או קשה לתפעול במבט ראשון, לכן מומלץ ביותר להקדיש מעט זמן להסתגלות ולתת למכפילי החניה את הצ'אנס לו הם ראויים, שהרי הם יכולים להיות פתרון הולם למצוקת החניה בארץ ובעולם כולו.

 

ישראל ומצוקת החנייה

 

ישראל של ימינו נחשבת לא רק למדינה קטנה אלא גם למדינה צפופה. בערים הגדולות קשה מאוד למצוא מקומות חניה ואפילו בפרויקטים חדשים של בנייה כבר לא מוקצים שטחים נרחבים למטרה זו, שהרי העלויות הן גבוהות מאוד. במרכז הארץ בעיית החנייה הולכת ומחמירה מיום ליום, משפחות רבות מחזיקות ביותר מרכב אחד ואנשים רבים מוצאים את עצמם מדי יום מבזבזים הרבה זמן וכסף בחיפוש אחר חניה קרובה. זוהי הסיבה לצורך ההולך וגובר במתקני חניה חכמים ואיכותיים.

 

אז מה זה מכפיל חניה?

 

מכפיל חניה אוטומטי נחשב למערכת ייחודית וחכמה אשר מאפשרת לכם להחנות כמה רכבים במקום בו האזור המוקצה לחניה הינו קטן. מכפילי חניה כוללים מערכת עם בקרה אוטומטית, אשר מאפשרת לכל רכב הנכנס אליה (בצורה אופקית) לעלות מעלה או לרדת מטה אל מקום החניה הספציפי שהוקצה במיוחד עבורו (כלי הרכב נכנסים בצורה אופקית אך לאחר הכניסה למכפיל החניה הם נעים אנכית אל מקומם). מכפיל החניה בעזרת המערכת האוטומטית והמעלית שבתוכו, מעביר את הרכבים למקומם, מקומת קרקע למקום החנייה הספציפי בעת כניסה, והפוך בעת יציאה.

 

מכפילי חניה- למי זה מתאים?

 

כיום ניתן למצוא מספר סוגים של מכפילי חניה, יש כאלו אשר מתאימים לשימוש פרטי, למספר מצומצם של מכוניות ויש כאלו אשר מתאימים למספר רב של מכוניות, כגון בניינים מאוד גדולים, למגדלי יוקרה בעלי קומות רבות ועוד. אמנם בישראל מכפילי החניה אינם נפוצים במיוחד, אך במקומות מסוימים בעלם הם נחשבים למאוד שימושים ואפקטיביים, באירופה הם נחלו הצלחה גדולה וככל הנראה כך יהיה גם עתידם בארץ.