עורכי דין נדלן הכרחי לכל עסקת מקרקעין


עורכי דין נדלן הכרחי לכל עסקת מקרקעין

עסקת נדל''ן היא, מעל כל ספק, העסקה החשובה ביותר שאדם מבצע בחייו, וזו שמכניסה לתמונה את סכומי הכסף הגבוהים ביותר. לכן, לא מפתיעה העובדה שכמעט כל אדם הנכנס לשדה המשחק מומלץ שיעשה זאת בעזרתו של עו''ד מקרקעין, המציע שורה ארוכה של שירותים – חלקם מורכבים במיוחד. המאמר שלפניכם מתייחס לנושאים העיקריים בהם עוסקים עורכי דין מהסוג הזה, ומעניק לכם מספר דגשים מהותיים בבחירת הגורם המשפטי.

סל השירותים של עורכי דין מקרקעין

עורכי דין נדלן, ברמת ההגדרה שלהם, מלווים עסקאות מקרקעין לכל אורכן, כמו גם היבטים אחרים הנוגעים לתחום התכנון או הבניה. בכוחם של עורכי דין מהסוג הזה, לכן, ללוות פרוייקטים החל מהשלבים המוקדמים מאד שלהם, כולל אל מול הרשויות הרלוונטיות. הגורמים המשפטיים עובדים מול גורמים דוגמת ועדות התכנון והבניה של הרשויות המקומיות, יזמים ובעלי מקצוע שונים, כולל הענקת סיוע מלא במקרים של התנגדויות לפרוייקט. תחום פעילות מרכזי אחר של עו"ד נדלן הוא, כאמור, ליווי בביצוע עסקאות נדל''ן, כולל כאלה הנחשבות למורכבות במיוחד. משרד הפועל בתחום יכול לסייע במשא ומתן בין הגורמים השונים משני צידי התהליך, תוך שאיפה לשפר את תנאי העסקה עבור לקוחותיו. הדברים אמורים גם בכל הנוגע למיסוי מקרקעין, עם נושאים דוגמת היטל השבחה, תכנון מס מקדים וכיוצא בזה. לבסוף, לא ניתן שלא להתייחס לייצוג המשפטי שמעניק עורך הדין, בפני גורמים דוגמת בתי המשפט השונים, ועדות לתכנון ובניה או כל גורם אחר. הוא מטפל במחלוקות הנוגעות לבניה או לעסקת מקרקעין מסוימת, מטפל בתביעות פיצויים (למשל בנושאי הפקעה) ואף פועל לפירוקם של איגוד מקרקעין.

כך עושים זאת נכון

המורכבות של תחום הנדל''ן בישראל - והצורך של הגורם המשפטי להכיר הן את סעיפי החוקים הרבים, הן תקדימים משפטיים והן מגמות כלליות בתחום הנדל''ן - מביאים לצורך משמעותי אחד: לבחור אך ורק עורך דין אשר נדל''ן או מקרקעין הם תחום ההתמחות המרכזי שלו. כמעט בכל המקרים, ליווי של עורך דין העונה על התנאי הזה יהיה מקצועי ומקיף יותר, מה שמגדיל את הסיכויים שהלקוח יקבל את הזכויות האידיאליות עבורו. בהתחשב בסכומי הכסף שעומדים כאן על כף המאזניים, סוגיה זו מקבלת חשיבות רבה עוד יותר.