שאלות ותשובות בנושא השתלת שיניים


מה זה שתלים דנטאליים?

שתלים דנטאליים הינם שתלים אשר עשויים חומרים מלאכותיים ולמעשה נחשבים לתחליף עבור שורש השן. שתלים אלו מוחדרים אל תוך עצמות הלסת והופכים לבסיס מוצק עליו מרכיבים כתר או יותר. עם הזמן, מתפתחים מסביב לשתלים תאי עצם אשר מחזקים אותם ושומרים היטב על מקומם בלסת. לאחר שהם מתייצבים היטב במקומם, אפשר להפוך אותם לבסיס עליו מרכיבים גם חלקי שיקום כגון מבנים וכתרים.

שתלים דנטאליים הינם דמויי בורג ורפואת השיניים עושה בהם שימוש בתחום שיקום שיניים חסרות. על ידי שתלים מסוג זה, האנשים אשר איבדו שיניים בשל סיבות שונות, נהנים משיניים חדשות אשר מתפקדות, מרגישות ואף נראות כאמיתיות לכל דבר!

ממה עשויים השתלים המקובלים בימינו?

כיום, מרבית השתלים הדנטאליים בהם עושים שימוש בעת השתלת שיניים הינם שתלים אשר עשויים סגסוגת טיטניום. למעשה מדובר בשילוב של טיטניום לצד מתכות אחרות. שילוב זה יוצר סגסוגת מתכתית איכותית וחזקה. בעיקרון, השתלת שיניים מודרנית מבוססת על התגלית של פרופסור ברנמרק, פרופסור שוודי אשר מצא כי הטיטניום מתחברת היטב לעצם, וכמו כן, שתאי הגוף העוסקים בייצור עצם נצמדים אליה היטב ולמעשה יוצרים סביבה עצם חדשה, הקולטת היטב את השתל. השתלים העשויים סגסוגת טיטניום הם הבסיס עליו מחובר כל החלק השיקומי (בדרך כלל מדובר על גשר או מבנה וכתר). במקרים בעייתיים יותר, עליהם יחוברו התותבות.

האם ישנה מגבלת גיל כלשהיא להשתלת שיניים?

כיום אפשר לבצע השתלת שיניים בכל גיל שתרצו (החל מגיל 17 ואילך). הרופאים שיטפלו בכם מתייחסים לכל פרט בתיק הרפואי שלכם, כגון גיל, מצב השיניים והלסת, מצב בריאות כללי של המטופל ועוד. חשוב לציין כי ביצוע השתלת שיניים בגיל מבוגר או שיקום בעזרת שתלים יכולים לתרום באופן משמעותי לאיכות חייו של המטופל.

מה זה העמסה מיידית?

אם ראיתם בטלוויזיה ידוענים עם בעיות שיניים אשר חשפו ביום בהיר חיוך מושלם, כנראה שמדובר בהעמסה מיידית. רבים לא יודעים זאת, אבל כל אחד מכם יכול להשיג את המראה המבוקש. שיניים שאינן אסתטיות, יכולות לפגוע בביטחון העצמי ואף להפריע לדיבור ולאיכות הלעיסה. כמו אותם ידוענים, גם אתם יכולים לעבור השתלת שיניים או תהליך שיקום העושה שימוש בשתלים דנטאליים. העמסה מיידית הינה שיטה קלה ומהירה ביותר, אשר תהפוך את החיוך שלכם לכובש ויפה בתהליך מיידי, קצר ונוח.