טיפים לארגון ימי כיף וגיבוש בצפון


אחת למספר חודשים, חשוב לצאת מהשגרה שעשויה להיות מייגעת. במקרה של קבוצות, מקומות עבודה או אפילו משפחות, האפשרות של ארגון יום כיף או גיבוש נראית קוסמת מאד על הנייר. ואכן, ארגון ראוי של היום המהנה הזה, ובחירה בפעילויות בעלות ערך מוסף המתאימות למשתתפים, מגלמים בתוכם רשימה ארוכה מאד של יתרונות. אז מהן האפשרויות המרכזיות העומדות בתחום באזור הצפון? ואיך בוחרים בפעילות המושלמת?

הטבע מדבר

כשמדברים על אזור הצפון, לא ניתן להתעלם מהטבע המרשים והירוק הפזור לכל אורכו. ימי כיף וגיבוש בצפון, לכן, כוללים פעמים רבות יציאה לחיק הטבע, בו ניתן לעשות אינספור פעילויות. אפשרות מעניינת במיוחד היא זו של אתגרים בטבע, שיכולים להיות בשלל צורות: פארק אתגרי, פארק חבלים או אפילו משימות שמתכוננות מראש במקום "נייטרלי". היתרון הגדול ביותר של האתגרים האלה הוא שהם משלבים בין הנאה לבין תמורות חיוביות אחרות. ימי גיבוש בצפון המכינים פעילויות מהסוג הזה ללוח הזמנים שלהם מבטיחים כי חברי הקבוצה "יתרגלו" תכונות מסוימות לצורך התמודדות עם המשימות והאתגרים: היבטים של שיתוף פעולה, חלוקת עבודה, מחשבה מחוץ לקופסה, התמודדות עם לחץ של זמן וכן הלאה. כל אלה יכולים ללוות את חברי הקבוצה לא רק במהלך הפעילות האתגרית, אלא גם הרבה אחריה.

כך עושים זאת נכון

גם אם בוחרים לקיים את הפעילות בצפון בטבע, כפי שעושים רבים, נותרים עם לא מעט אפשרויות: לא רק מבחינת המקומות הספציפיים עצמם, אלא גם בהתייחס לסוג הפעילויות ולגורמים שמארגנים אותם. מומלץ מאד להיעזר בחברה שארגון ימי כיף, ימי גיבוש ופעילויות אחרות היא ההתמחות העיקרית שלה, מה שיבטיח מומחיות מלאה בארגון ובתכנון היום, שמשפרת כמעט תמיד את תוצאותיו. כמובן שצריך לקחת בחשבון שאין יום כיף וגיבוש אחד אשר דומה למשנהו. בכל אחד מהמקרים, יש צורך להתאים את הפעילות למאפייני הקבוצה, למשל מבחינת הגילאים, מספר החברים או אפילו תחומי העניין. בחברות הייטק, לדוגמא, משימות הדורשות מחשבה יצירתית ופתרון בעיות נקודתיות יכולות להתאים כמו כפפה ליד למאפיינים ולכישורים של עובדי החברה.