כל מה שרציתם לדעת על בית חכם


כל מה שרציתם לדעת על בית חכם

בשנים האחרונות, הפך בית חכם לטרנד לוהט בקנה מידה עולמי. רבים מכם מכירים את הפונקציה בה תאורת הבית מכווננת את עצמה באופן אוטומטי על פי מידת התאורה הנדרשת, זאת על פי שעות היום ומזג האוויר המשתנה. אולם כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה הבלתי פוסקת,  בית חכם הינו הרבה מעבר לכך.

מהו בית חכם ?

בית חכם, הינו בית אשר חלק גדול ממנו נשלט על ידי מערכת מיחשובית. מטרתו של הבית החכם הינה להקל על בעל הבית, על ידי חיבור פונקציות רבות ככל האפשר למערכת אוטומטית, כך שפעולות רבות יופעלו (או יופסקו) באופן אוטומטי על פי תכנות מוקדם מבלי שעליו לעשות כמעט דבר.

אילו פונקציות ניתן לשלב במערכת בית חכם ?

בית חכם כולל מגוון רחב של אפשרויות ופונקציות אשר ניתן להוסיפן למערכת הממוחשבת. בין השאר, ניתן לשלוט בפונקציות הבאות: תאורה, מיזוג אוויר, מערכת טלוויזיה בכבלים, מערכת האינטרנט, מערכת דוד חימום המים, מערכת האזעקה, מערכת קולנוע ביתי, מוזיקה ו- DVD, הפעלת מערכת השקיית גינה ועוד.

כיצד מתבצעת השליטה והבקרה על מערכת הבית החכם ?

כל הפונקציות עליהן אתם מעוניינים לשלוט באמצעות מנגנון הבית החכם, מחוברות למערכת אחת אשר ניתנת לשליטה באמצעות שלט אחד. לעיתים מתבצעת השליטה באמצעות הטלפון ו/או המחשב. כל מערכת המחוברת למערכת הבית החכם נשלטת ומבוקרת על ידי אמצעי שונה. לדוגמא, מערכת התאורה, נשלטת על ידי בקרי תנועה וחיישני תאורה וכן הלאה.

היכן ניתן לקבל פרטים ולרכוש מערכת בית חכם ?

מומלץ לשוטט באתרי האינטרנט השונים אשר מתמחים בתכנות והתקנה של מערכות בית חכם. בדקו אילו אפשרויות קיימות ומהן העלויות לתוספת כל מערכת בחברות השונות. מומלץ כי תצפו בסרטוני ההדגמה באתרים השונים, אשר ידגימו בפניכם את מגוון הפעולות המתאפשרות.

זה לא מסובך, זה פשוט כל כך....

טיפ חשוב הינו לא לנסות ולהבין יותר מדי כיצד עובדים הבקרים והחלקים המתמקדים בתכנות. חלק זה מבוצע על ידי איש המקצוע. השתדלו להתמקד באפשרויות השונות, בקלות התפעול המוצעת וכיצד ניתן לבצע שינויים באופן עצמאי.